Language Switcher

RJ Social Icons

Facebook Likebox Slider

×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: images/hpc_newsletter_current

محمد عمر داوودزی به پاکستان می رود

محمد عمر داوودزی نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح به هدف جلب همکاری های عملی و حمایت پاکستان از آغاز مذاکرات مستقیم صلح دولت با img kabul tahiri press conf jadi 16 1طالبان و اجماع منطقه ای صلح، در یک سفر چهار روزه به روز سه شنبه به پاکستان می رود.
سید احسان طاهری سخنگوی شورای عالی صلح که به روز یکشنبه، ۱۶ جدی ۱۳۹۷، در یک نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت صحبت می کرد، افزود: نماینده خاص رییس جمهور و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح قرار است در این سفر، با وزیر خارجه، لوی درستیز، رهبران سیاسی و مذهبی تاثیرگزار پاکستان و در صورت حضور عمران خان نخست وزیر پاکستان در اسلام آباد، دیدار و در مورد آغاز مذاکرات مستقیم صلح دولت افغانستان و گروه طالبان، گفتگو نماید.
سخنگوی شورای عالی صلح گفت که پروسه صلح دولت با طالبان در وضعیت حساس قرار دارد و از همین رو، نقش حکومت پاکستان در آماده سازی طالبان به گفتگوهای رو در رو با حکومت افغانستان مهم است.
طاهری در مورد نشستی که قرار است از سوی عربستان سعودی در جده برگزار شود، گفت که تاهنوز عربستان سعودی زمان و وقت نشست جده را نهایی نکرده، اما خواست شورای عالی صلح از حکومت افغانستان آن img kabul tahiri press conf jadi 16 2است: تازمانی که حکومت افغانستان تعهد و تضمین حکومت های دخیل در نشست جده مبنی بر گفتگوهای رو در روی طالبان با هیات افغانستان را اخذ نکند، در چنین نشست شرکت نکند.
سخنگوی شورای عالی صلح، تماس های اخیر برخی کشورها به شمول امریکا و ایران با گروه طالبان را در هماهنگی و تفاهم با دولت افغانستان خوانده، تاکید می کند که اجماع ملی و بین المللی روی رهبری و مالکیت گفتگوهای صلح توسط افغانستان تشکیل شده و هر اقدام که صورت میگیرد باید در هماهنگی و انسجام کاری با دولت افغانستان باشد.

 

img kabul tahiri press conf jadi 16 3

خبرنامه جدید

سولې او پخلاینه

Peace Reconciliation Booklet Pashto Page 01

صلح و آشتی

Peace Reconciliation Booklet Dari Page 01