Language Switcher

RJ Social Icons

Facebook Likebox Slider

×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: images/hpc_newsletter_current

فریاد صلحخواهی شاعران بدخشان

شعرای ولایت بدخشان طی همایشی که روز ۲۸ قوس از طرف کمیتۀ صلح ولایتی بدخشان در مقر آن کمیته تدویر یافته بود، با سروده های ناب و دل انگیز شان صلح را به ستایش گرفته، img badakhshan poeters qaws 28 pic1نفرت خود را از جنگ ابراز نمودند.
درین محفل که علماء، بزرگان، رؤسای دوایردولتی، جوانان، زنان و شاعران و نویسنده گان ولایت بدخشان اشتراک ورزیده بودند ابتداء آیاتی از کلام الهی قرائت گردید، بعداً قاضی غوث الدین رحمانی رئیس کمیتۀ صلح ولایتی بدخشان در رابطه به ارزش شعر و ادب و نقش شاعران، نویسنده گان در انکشاف و بارور شدن فرهنگ و تمدن یک جامعه و رشد شعور و اندیشه های مردم آن به تفصیل صحبت نموده، از شاعران و نویسنده گان آن ولایت خواست تا همه عواطف و احساسات انسانی شان را از طریق آفریده های ادبی و هنری خود بیش از پیش در خدمت صلح قرار دهند.
بعداً نقیب الله ثاقیار رئیس اطلاعات وفرهنگ ولایت بدخشان شعر را در ابعاد تاریخ و جایگاه شعرا را در نظام های وقت مورد بررسی قرارداده از شعرای رسالتند کشور با قدردانی یاد آوری نمود.
سپس شعرای بدخشان هریک عبدالواصل لطیفی، عبدالملک صیاد بدخش، محمدحسن برلاس، عبدالبصیر وثیق، صدیق لعلزاد، مولوی محب الله شریفی، محمد بشیرشاهین و طاهری img badakhshan poeters qaws 28 pic2سروده های شان را که به ستایش از صلح و برادری و تقبیح جنگ و خشونت به خوانش گرفتند که مورد استقبال گرم حضار قرار واقع شد.
در اخیر مولوی عبدالجمیل توحیدی نمایندۀ ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایت بدخشان ضمن ارزیابی محفل، ارزشمندی صلح و امنیت را ازدیدگاه دین مبین اسلام مورد بحث و بررسی قرارداده، آرزو نمود تا مردم افغانستان به یگانه آرمان خود که صلح سراسری و پایدار است نایل گردند.
محفل پس از اهدای تحایف برای شاعران شرکت کننده در محفل با قرائت دعائیه اختتام یافت.

خبرنامه جدید

سولې او پخلاینه

Peace Reconciliation Booklet Pashto Page 01

صلح و آشتی

Peace Reconciliation Booklet Dari Page 01