Language Switcher

RJ Social Icons

Facebook Likebox Slider

×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: images/hpc_newsletter_current

مجمع عمومی شورای عالی صلح تدویر جلسه نمود

۳ قوس ۱۳۹۷

مجمع عمومی شورای عالی صلح به ریاست استاد محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح، و به اشتراک داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس اسبق دارالانشای پروسه صلح و img kabul hpc general assembly qaws 3 1نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی، معاونین و اعضاء شورای عالی صلح تدویر جلسه نمودند.
محفل با تلاوت آیات متبرکۀ قرآن مجید توسط محترم مولوی شفیع الله نورستانی عضو این شورا آغاز یافت. متعاقباً محترم استاد محمد کریم خلیلی طی صحبت افتتاحیۀ خویش نسبت به وقایع المناک اخیر در کشور و بخصوص واقعه که در هوتل اورانوس به وقوع پیوست، ابراز تأثر نموده به شهدای این حادثه بهشت برین و به خانواد ها و بازماندگان شان از بارگاه الهی صبر و استقامت استدعا نمودند. رئیس شورای عالی صلح در ادامه سخنرانی اش گزارش کاری خویش را از سفر به کشور جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی وزیر خارجه آن کشور صورت گرفته بود، به جلسه معلومات داده، افزودند در این سفر دیدگاه های هردو کشور در مورد تأمین صلح و ثبات در افغانستان مورد بررسی قرار گرفت. وزیر خارجه ایران یک بار دیگر تعهد نمود که برای تأمین صلح و ثبات در افغانستان از هیچ تلاشي دریغ نخواهند کرد.
با این حال رئیس شورای عالی صلح با اشاره به مجلس زلمی خلیلزاد فرستادۀ خاص ایالات متحده آمریکا در امور صلح افغانستان با رئیس شورای عالی صلح و رهبری آن شورا گفت در این نشست به ارتباط مسایل صلح و پیشرفت های روند صلح، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
img kabul hpc general assembly qaws 3 2رئیس شورای عالی صلح استعفاء داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس اسبق دارالانشای پروسه صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی از سمت دارالانشای پروسه صلح را یک ضایع بزرگ خوانده، از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر آقای خپلواک قدردانی نموده افزودند، موصوف طی مدتی که مسؤلیت ریاست دارالانشاء پروسه صلح را بر عهده داشتند، با تمام نیرو و توان خود تلاش نمود تا برنامه های متعدد را در قسمت تأمین صلح و ثبات در کشور عملی نمایند.
سپس داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس اسبق دارالانشای پروسه صلح و نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور سیاسی، که برای خدا حافظی با اعضای شورای عالی صلح و کارمندان دارالانشای پروسه صلح در مجمع عمومی شورای عالی صلح سخنرانی می نمود از زحمات اعضای شورای عالی صلح و کارمندان دارالانشای پروسه صلح در راستای تحقق اهداف و برنامه های این شورا تشکری نمود. آقای خپلواک نقش شورای عالی صلح را در ایجاد اجماع ملی، منطقه یی و بین المللی ارزنده عنوان نمود.
در اخیر، لوح سپاس که از سوی رهبری شورای عالی صلح به پاس خدمات آقای خپلواک آماده گردیده بود، توسط رئیس و اعضای شورای عالی صلح به وی اهدا گردید.

خبرنامه جدید

سولې او پخلاینه

Peace Reconciliation Booklet Pashto Page 01

صلح و آشتی

Peace Reconciliation Booklet Dari Page 01