Language Switcher

RJ Social Icons

Facebook Likebox Slider

×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: images/hpc_newsletter_current

فریاد صلح خواهی کودکان در مزارشریف

 
بیش از صد تن اطفال کارگر روی جاده های شهر مزارشریف روز ۱۷ عقرب سال روان در یک همایش وسیع خواهان تأمین صلح سراسری در کشور شدند.
 این گردهم آیی که به میزبانی نهاد اجتماعی «صلح وهمپذیری» و همکاری کمیتۀ صلح ولایتی بلخ درimg balkh kids voice for peace aqrab 17 2 استدیوم ورزشی شهر مزارشریف تدویر یافته بود، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی کشور آغاز یافت، سپس خانم پلوشه پیوندی مسؤول نهاد اجتماعی صلح وهمپذیری در رابطه به کارکرد های آن نهاد روشنی انداخته7 یاد آور شد که بخش مهم فعالیت های نهاد اجتماعی را بلند کردن صدای صلح خواهی قشر محروم جامعه یعنی اطفال کارکر روی جاده ها تشکیل میدهد. وی علاوه نمود که این نهاد همچنان برای شصت تن از این اطفال، برنامه های آموزشی، ورزشی و تفریحی رایگان را نیز اجرا می نماید.
 بانوپیوندی هدف از برگزاری برنامۀ صدای صلح از گلوی کودکان کارکن روی جاده ها را آگاهی رهبران جنگ از حالت رقتبار کودکان کشور خواند که مصیبت جنگ را بدوش میکشند. 
 درین همایش شیرزمان صابرزاده منشی ومسؤول دارالانشای کمیتۀ صلح ولایتی بلخ وضعیت کودکانimg balkh kids voice for peace aqrab 17 1 کشور را تکان دهنده توصیف نموده، یاد آور شد که در منازعۀ چهل سالۀ کشور بیشترین  قربانی را کودکان داده اند. همچنان اکثریت آنها از نعمت تعلیم وتربیه بی بهره مانده و این کودکانی که والدین خود را از دست داده اند، با صدای شان، پیام واضح صلح و نفرت از جنگ را به گوش عاملان بدبختی خود میرسانند. متعاقباً بهرام یک تن از کودکان اشتراک کننده درین همایش پیام خود را به خوانش گرفته، خطاب به رهبران کشور گفت که من به عنوان یک کودک از همه شما خواهان صلح در وطن خویش هستم. 
در اخیر عبدالحمید صفوت رئیس اتحادیۀ جامعۀ مدنی بلخ طی صحبتی از تلاشهای کمیتۀ صلح ولایتی بلخ در راستای آوردن صلح ابراز قدردانی نموده از همکاری نهاد های مدنی در جهت تحقق پروسۀ صلح اطمینان داد.
  گردهم آیی با راهپیمایی و دادن شعار های «دیگر جنگ بس است! از جنگ خسته ایم و صلح میخواهیم!» توسط اطفال اشتراک کننده در همایش پایان یافت.
 

خبرنامه جدید

سولې او پخلاینه

Peace Reconciliation Booklet Pashto Page 01

صلح و آشتی

Peace Reconciliation Booklet Dari Page 01