Language Switcher

RJ Social Icons

Facebook Likebox Slider

×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: images/hpc_newsletter_current

تدویراجماع ملی زنان نیمروز برای صلح

با اشتراک محترمه ملالی شینواری مشاور رئیس جمهور کشور، اخیراً اجماع ملی زنان ولایت نیمروز بخاطر حمایت از صلح در تالار الماس شرق آن ولایت برگزار گردید.
img nimroz women national consens nov 11 1درین همایش که والی نیمروز، مسؤولین برخی از ادارات دولتی، محترمه فیروزه مشتری مشاور بانوی اول کشور، محترمه حسینه مخلص رئیس ادارۀ هم آهنگی وزارت امور زنان و محترمه عایشه نورزی و محترمه لیلا جعفری اعضای شورای عالی صلح نیز حضور داشتند، بیش از چهار صد تن از بانوان شهر زرنج و پنج واحد اداری ولایت نیمروز اشتراک ورزیده بودند.
گردهم آیی با تلاوت آیاتی از قرانکریم و پخش سرود ملی کشور آغاز گردید. سپس محترمه ملالی احمدی رئیس امور زنان ولایت نیمروز تدویر این جلسه را در راه تقویت پروسۀ صلح یک گام مثبت عنوان کرده، آن را در جهت گسترش هم آهنگی میان زنان ولایت نیمروز و ایجاد یک فضای صلح آمیز یک قدم img nimroz women national consens nov 11 2ارزنده توصیف نمود. بعداً والی ولایت در سخنرانی خود سهم و نقش زنان در پروسۀ صلح را مهم خوانده، تأکید ورزید که قشر زنان نیمی از پیکر جامعه را تشکیل میدهد و لازم است تا دوشادوش مردان برای آوردن صلح کار وتلاش مشترک نمایند. وی در ادامه گفت که جهت نیل به این هدف، سعی و تلاش بعمل می آورم تا برای زنان و دختران این ولایت در تمام عرصه های کاری شغل فراهم گردد.
متعاقباً محترمه ملالی شینواری مشاور رئیس جمهور طی صحبتی متذکر شد که حقوق زنان در کشور به طور کامل اعاده نگردیده، خشونت علیه زنان وجود دارد، دختران از نعمت رفتن به مکتب محروم اند که آسیب پذیری زنان از جنگ و خشونت جاری در کشور ادامه داشته و تأثیرات منفی آن بر روح و روان همه زنان و دختران کاملاً مشهود است. وی تقاضا نمود که زنان و دختران در امر تحقق پروسۀ صلح سهم گرفته از هیچ گونه سعی وتلاش درین راستا دریغ نورزند تا در فضای امن و صلح آمیز بانوان کشور بتوانند از حقوق مسلم و مشروع خود بهره مند گردند.
در اخیر گردهم آیی اشتراک کننده گان سوالات شان را پیرامون مشکلات و پرابلم های موجود در برابر تحقق صلح مطرح نمودند که از طرف گرداننده گان همایش پاسخ ارائه گردید. محفل با دعای خیر پایان یافت.

خبرنامه جدید

سولې او پخلاینه

Peace Reconciliation Booklet Pashto Page 01

صلح و آشتی

Peace Reconciliation Booklet Dari Page 01