گـــردهمـایی حمـایت ازپروسۀ صلـح در ولسوالی غـورماچ ولایـت فاریاب

به اشتراک بگذارید

مطابق پلان مطروحۀ كمیته و دارالانشای صلح ولایتی فاریاب، روز ۲۵ حمل سال روان گردهمایی وسیعی با اشتراک علماء، بزرگان، متنفذین، جوانان و مسؤولین ادارۀ محلی ولسوالی غورماچ تدویر یافت .

محفل با تلاوت آیاتی از قرآن عظیم الشأن آغاز گردید سپس نعمت الله سرحدی ولسوال غورماچ پیرامون اهمیت صلح، مشكلات، و نیازمندی های مردم ولسوالی غورماچ در بخش های انكشافی این ولسوالی و علاقمندی مردم برای تأمین امنیت و حمایت شان از پروسۀ صلح به تفصیل صحبت نموده، در رابطه به مشکلات آن ولسوالی گفت: از مدت دو سال به این طرف كار سرك حلقوی میمنه الی هرات در قسمت ولسوالی غوماچ توقف یافته است، در حالیكه این ولسوالی اكنون از حمایت بیشتر از یك هزار و پنجصد نفری نیروهای امنیتی برخوردار است.

 

بعداً میرزا محمد حسن یكی از بزرگان قوم نیز طی صحبتی گفت: مردم ما از فعالیت های شورای عالی صلح درافغانستان بسیار راضی بوده و همیشه از آن حمایت میكنند. آنها اثرات ناگوار جنگ و نا امنی را نیز میدانند كه به غیر از بربادی وعقب مانی سودی ندارد. اكنون در اثر سعی و تلاش برادران پیوسته به پروسۀ صلح كه ملامحی الدین خان در رأس آنها قرار دارد و نعمت الله خان سرحدی ولسوال جدید غورماچ كه شب و روز در تلاش بهبود امنیت و حل منازعات قومی میباشند، وضع امنیتی نسبت به قبل بهتر شده و حالا که زمینۀ فعالیت مؤسسات در بخش های انكشافی و كار ساختمان سرك حلقوی میمنه الی هرات مساعد شده است، از كمیتۀ صلح ولایتی فاریاب میخواهیم که صدای مردم ولسوالی غورماچ را بگوش مقامات دولتی برسانند تا به مشكلات مردم غورماچ رسیدگی گردد.

متعاقبآ محمد اعظم قاچمس، عصمت الله قانع و گل احمد درانی، هر کدام بالنوبه پیرامون اهمیت صلح و تلاش های دولت و شورای عالی صلح به خصوص دست آورد های كمیته و دارالانشای صلح ولایتی فاریاب طی دو سال اخیر در زمینۀ پیوستن گروه های مسلح مخالف به پروسۀ صلح و تطبیق پروژه های برنامۀ صلح و ادغام مجدد و حمایت و پشتبانی جوانان از پروسۀ صلح به تفصیل صحبت نمودند. در اخیر قطعنامه یی كه بخاطر حمایت از پروسۀ صلح ترتیب شده بود توسط یكی از جوانان آن ولسوالی قرائت شد.

محفل پس از اهدای تحایف به چند تن از بزرگان و معززین حاضر در محفل، با دعای خیر پایان یافت.

 

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.