پیام شورای عالی صلح بمناسبت حلول ماه مبارک رمضان

به اشتراک بگذارید

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک و تعالی: شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ، البقرة ۱۸۵

ترجمه: ماه رمضان ، که در آن برای راهنمايی مردم و بيان راه روش، هدايت و جداساختن حق از باطل ، قرآن نازل شده است

ماه مبارک رمضان ، ماه گشایش دروازه های رحمت الهی وبخشایش گناهان است و بدون تردید، روزه این ماه یکی از نعمات الهی است که به تزکیه جسمی و روحی مسلمانان از جانب خدا وند متعال فرض شده است.

فضیلت عمده  ماه مبارک رمضان موجودیت شب قدر در این ماه است که بنا بر گواهی قران کریم، عبادات درآن بهتر از عبادت هزار شب است، پس ما میتوانیم ازین فرصت میمون ومبارک، در راستای تزکیه نفس، تقویه روح و محوی آلودگی های نفسانی استفاده نماییم.

شورای عالی صلح  حلول پر میمنت ماه مبارک رمضان، ماه مملو از برکات الهی، ماه نزول قرآن عظیم الشان، مغفرت و رهایی از آتش جهنم را به کافۀ امت مسلمه، بخصوص ملت متدین، صلح دوست و رنجدیده افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده، از بارگاه خداوند متعال استدعا مينماید، تا برای همه مؤمنان، توفیق طاعات و عبادات عطا فرماید و به بركت اين ماه پرفیض و برکت، مردم این سرزمین را توفیق رسیدن به صلح سرتاسری و فلاح دارین نصیب گرداند.

همچنان توقع مردم از همه طرفهای درگیر در قضیه افغانستان این است که بادرک عمیق از شرایط حساس کشور و تحلیل وضعیت افغانستان و منطقه با استفاده از فرصت، تعهد عملی خویش را برای جستجو راه حل صلح آمیز مشکلات جاری مسؤلانه نشان داده و با عزم متین و استوار  وارد مذاکرات صلح و گفتگوهای سازنده شوند تا جنگ و خشونت پایان یافته و از خونریزی جلوگیری به عملی آید.

شورای عالی صلح معتقد است که صلح سرتاسری و عادلانه در کشور نیازمند همکاری جدی تمام مردم افغانستان اعم، ازعلمای کرام، بزرگان قومی، جامعه مدنی، شبکه زنان، رهبران سیاسی و مخالفین مسلح میباشد به همین دلیل برجلب حمایت همه طیف ها واقشار ساکن درکشور از پروسه صلح تأکید مینماید.

درپایان یکبار دیگرفرارسیدن  این ماه پر میمنت را به بزرگان و کافه ملت مسلمان و مجاهد افغانستان تبریک عرض نموده و از بارگاه ایزد منان آرزومند هستیم تا ما را در راستای استقرار صلح و ثبات دائمی در کشور یاری رساند.

پایان

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.