پیام تسلیت شورای عالی صلح

به اشتراک بگذارید

قال الله تعالی: كُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ الْمَوْتِ، سوره ال عمران ۱۸۵

ترجمه : هر نفسی چشنده مرگ است

با کمال تأسف و تاثر فراوان مطلع شدیم که فرزند صدیق و خدمت گذار واقعی مردم مؤمن و متدین این مرز و بوم، عالم جید و حافظ قرانکریم قاری صاحب سیف الدین سعادت رئیس کمیته ولایتی صلح ولایت سمنگان و منشی شورای علمای ان ولایت، به تاریخ ۱۴ جدی سال روان بعد از ادای نماز شام از جانب دشمنان صلح و ثبات مردم افغانستان با نهایت قساوت وبی رحمی به شهادت رسید.
انا لله و انا الیه راجعون
قاری سیف الدین سعادت همواره  در راستای برقراری صلح، تامین امنیت و استقرار ثبات  افغانستان تلاش مینمود تاجای که  در این راستا جام شهادت نوشید. شورای عالی صلح در حالیکه شهادت آن عالم جید را به همه مردم مسلمان وصلح دوست افغانستان، شورای سرتاسری علماء به خصوص اعضای خانواده آن تسلیت عرض مینماید، از خداوند منان برای آن شهید جنات برین و برای باز ماندگان آن صبر جمیل استدعا دارد.

متاسفانه از چندین دهه است که مردم متدین و قهرمان افغانستان برای تامین امنیت، برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور قربانیهای فراوان تقدیم مینماید، دشمنان قسم خورده افغانستان باید درک کنند که اراده ملت مسلمان وغیور افغانستان برای تامین امنیت و ثبات در کشور، با این قربانی ها  مستحکم تر شده  و دشمنان صلح و ثبات کشور هیچگاه نمیتوانند با ترور و شهادت افراد متدین و متعهد به صلح و ثبات در افغانستان مانع پیشرفت این روند گردند.
شورای عالی صلح درحالی که شهادت این عالم صلح دوست را ضایعه بزرگ برای مردم افغانستان میداند، از تمام طرفهای درگیر در معضل افغانستان مجدانه میخواهد تا از طریق مذاکرات مستقیم بین الافغانی که یگانه راه حل تمام مشکلات میباشد به ترور اشخاص متعهد و صلح دوست، جنگ، خونریزی، ویرانی و دهشت نقطه پایانی بگذارند.
شورای عالی صلح

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.