ورکشاپ پنج روزه آموزشی ارتباطات استراتیژیک، مذاکرات و میانجیگری در تالار شورای عالی صلح تدویر گردید

به اشتراک بگذارید

به منظور تأمین ارتباطات بهتر، مذاکرات و میانجیگری موثر به روز شنبه مورخ ۷ میزان ۱۳۹۷ ورکشاپ پنج روزه‌ی برای اعضای کمیته های صلح ولایتی ۳۴ ولایت کشوردر تالار صلح، توسط استاد محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح، معاونین شورای عالی صلح و دارالانشای پروسه صلح، آقای پیتر بروگیل سفیر جمهوری فدرال آلمان در کابل و رئیس اجرائیوی و متخصصین موسسه برگاف آلمان افتتاح گردید.
رئیس شورای عالی صلح در سخنان افتتاحیه خویش صلح را در افغانستان یک ضرورت ملی و جدی دانسته می افزاید اکنون شرایط در سطح ملی، منطقه یی و جهانی برای آمدن صلح در افغانستان فراهم شده است. استاد خلیلی با اشاره به کارکردهای شورای عالی صلح، گفت: این شورا به دستاوردهای مهمی در زمینه ایجاد اجماع ملی در حمایت از صلح، نایل گشته است. رئیس شورای عالی صلح می افزاید که این شورا در پی دستیابی به صلحی است که عزتمندی هر دو طرف را تضمین نماید. استاد img kabul peace negtiation workshop berghof sep 29 2018 2خلیلی ارتقاء ظرفیت را برای اعضا و کارمندان کمیته های صلح ولایتی با اهمیت خوانده می گوید امیدوار است تجارب موفق متخصصین موسسه برگاف آلمان در این ورکشاپ به شکلی کلی با اشتراک کنندگان شریک ساخته شود.
با این حال پیتر بروگیل سفیر جمهوری فدرال آلمان برای افغانستان یک بار دیگر بر مالکیت و رهبری پروسه صلح توسط افغان ها تاکید کرده می افزاید، پروسه صلح یک پروسه زمانگیر بوده و کشور آلمان این پروسه را بعد از جنگ دوم جهانی عملاً پیموده است. آقای بروگیل با اشاره به تاریخچه ایجاد و از بین بردن دیوار برلین آلمان می گوید یکی از اهداف که دیوار برلین از بین برده شد همانا تأمین صلح در آلمان بوده است. سفیر آلمان یک img kabul peace negtiation workshop berghof sep 29 2018 4بار دیگر بر حمایت کشور اش از پروسه صلح تاکید نموده و اطمینان داد که در این عرصه در کنار دولت و شورای عالی صلح افغانستان خواهند بود.
از سوی هم پروفیسور هانس گیزمن رئیس اجرائیوی موسسه برگاف که یکی از سخنرانان این مجلس بود می گوید متخصصین این موسسه تجارب زیادی را در مورد مذاکرات و میانجیگری کسب نموده و قرار است طی این پنج روز با اشتراک کنندگان این ورکشاب در میان گذاشته شود.  
موسسه برگاف یک موسسه غیر دولتی در آلمان بوده که قبل از این در کشور های یمن، ترکیه، اندونیزیا و نیپال در بخش های میانجیگری، مذاکرات و ارتباطات استراتیژیک کار کرده است.

 

 

 

 

img kabul peace negtiation workshop berghof sep 29 2018 3

img kabul peace negtiation workshop berghof sep 29 2018 5

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.