مردم ولایت بغلان بخاطر فتوا های صلح از علمای جهان اسلام سپاسگزار اند

به اشتراک بگذارید

صد ها تن از اهالی ولایت بغلان اعم از بزرگان، معززین، شخصیت های جهادی، فعالان جامعۀ مدنی، جوانان، زنان و سایر اقشار آن ولایت در یک همایش وسیع که روز ۱۶ اسد ۱۳۹۷ در آن ولایت برگزار شده بود،  حمایت شان را از اعلامیۀ عالمان دینی در مکۀ مکرمه، خطبه های امامان حرمین شریفین و فتوای صادر شده توسط علمای کرام افغانستان ابراز نمودند.
گردهم آیی با تلاوت قرآن عظیم الشأن آغاز یافت سپس اعلامیۀ علمای کرام در مکۀ مکرمه توسط انجنیر عبدالحمید حمیدی مسؤول دارالانشای صلح ولایتی بغلان قرائت گردید. بعداً مولوی شیخ مهدیار خطیب مسجد جامع امام جعفر صادق فتوای صادر شده از کنفرانس علمای کرام افغانستان را به خوانش گرفت. همچنان متن خطبه ها و سخنرانی های امامان حرمین شریفین توسط محمد منیر داهی قرائت گردید.
در بخش دیگر محفل سخنرانان هر یک مولوی رحم خدا عالم دین، ارباب فراموز یکی از بزرگان قوم، شاه زمان زمانی  نمایندۀ img baghlan ceasefire public support asad 16 2جوانان و فعال جامعۀ مدنی و خانم خدیجه یقین نمایندۀ زنان فعال ولایت بغلان بالنوبه در رابطه به صلح صحبت های همه جانبه نموده، از علمای جهان اسلام، امامان حرمین شریفین و حاکمان همه کشور های اسلامی بالخصوص عربستان سعودی که بخاطر آوردن صلح و ثبات برای مردم افغانستان تلاش ورزیده اند ابراز امتنان نمودند. سخنرانان یاد آور شدند که این فتوا های علمای اسلام باعث آتش بس و صلح سه روزۀعید سعید فطر گردید و یکبار دیگر از هردو طرف درگیر جنگ یعنی دولت و مخالفان مسلح تقاضا نمودند تا دور یک میز به گفتگو و مذاکره بنشینند و به یک آتش بس دوامدار توافق کنند. گرد هم آیی مردم ولایت بغلان با دعای خیر برای تأمین صلح سراسری در کشور پایان یافت.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.