محمد عمر داوودزی با شماری از مسؤلين نهاد های مدنی ديدار نمود

به اشتراک بگذارید

محمد عمر داوودزى ريیس دارالانشای شورای عالی صلح و رييس كميسيون برگزارى لويه جرگه مشورتى صلح بعد از ظهر امروز (دو شنبه، ١٢ حوت ١٣٩٨ خورشيدى) با اعضای رهبری بسیج ملی افغانستان، ایتلاف مدنی با همی کابل و تعدادى از نهادها و سازمان هاى مدنى ديگر ديدار كرد.

در اين نشست آقاى داوودزى آخرين جزييات روند صلح را توضيح داد و گفت كه خوشبختانه در سطح جهانى اجماع در رابطه به ختم جنگ وجود دارد و تلاش داريم تا در پيوند به روند صلح در سطح كشورهاى منطقه نيز هماهنگى لازم به وجود بياوريم. آقاى داوودزى ضمن بيان اهداف و چگونگى برگزارى لويه جرگه گفت كه بهترين روش جهت رسيدن به اجماع ملى و تعيين ميكانيزم و چارچوب براى مذاكرات صلح مراجعه به ملت از طريق لويه جرگه است.

محمد عمر داوودزى در رابطه به نقش و سهم جوانان و نماينده هاى جامعه مدنى در تدوير و عضويت لويه جرگه معلومات داد و تشويق كرد كه بايد تلاش هاى پيگير اين دو صنف سبب شود تا جوانان نخبه و نماينده هاى واقعى جامعه مدنى به لويه جرگه راه يابند.

سپس تعدادى به نمايندگى از ساير حاضران صحبت نموده از برنامه هاى شوراى عالى صلح، صلح بين الافغانى و برگزارى لويه جرگه مشورتى صلح حمايت خود را اعلان نموده گفتند كه در اين اواخر اميدهاى براى ختم جنگ و برقرارى صلح به وجود آمده است.

Comments are closed.