داوودزی با زیمرمن ملاقات نمود

به اشتراک بگذارید

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح بعد از ظهر امروز (دوشنبه 22 دلو 1397) با آقای کارنیلس زیمرمن سفیر ملکی ناتو برای افغانستان و هیئت همراه‌اش دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار بر برقراری صلح و امنیت در افغانستان و همکاری همه جانبه کشورهای منطقه برای موفقیت پروسه صلح تاکید کردند.

نخست محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح ضمن استقبال از همکاری های ناتو با افغانستان گفت: پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها صورت میگیرد و کشورهای جهان نقش حمایت کننده و تسهیل کننده را بازی میکنند. وی همچنان اضافه نمود که در ابتکارات و همکاری های کشورهای منطقه و جهان در حمایت از پروسه صلح هماهنگی بیشتر از پیش مد نظر گرفته شود. .

در ادامۀ این ملاقات آقای کارنیلس زیمرمن سفیر ملکی ناتو برای افغانستان صحبت نموده، ضمن تائید موقف شورای عالی صلح، تلاش‌های اخیر در پروسه صلح افغانستان را امیدوار کننده خوانده تاکید نمود سازمان ناتو حمايت خویش را از پروسۀ صلح افغانستان به رهبرى و مالکیت افغان ها ادامه مى دهد و در اجراآت حمایتی خویش از این پروسه، هماهنگی بیشتر را در نظر میگیرد.

 

Comments are closed.