محمد عمر داوودزی با سفیر ایالات متحده امریکا مقیم کابل ملاقات کرد

به اشتراک بگذارید

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح صبح روز پنجشنبه مورخ 23 حوت 1397 با جان بس سفیر ایالات متحده امریکا مقيم كابل ملاقات نمود.

محور گفتگو های طرفین در این دیدار را روند صلح افغانستان و آماده‌گی ‌ها برای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، تشکیل می داد.
محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح با توجه به نقش و اهمیت همکاری های جامعه جهانی و به خصوص ایالات متحده امریکا از پروسه صلح به رهبری افغان‌ ها گفت: بخاطر تأمین صلح پایدار نیاز است تا پروسه صلح به مالکیت و رهبری افغان ‌ها انجام شود.
آقای داوودزی می افزاید که نقش و همکاری كشور هاي همسايه در پروسه صلح افغانستان حياتي مي باشد و نیاز است تا تا هماهنگی ها را در این زمینه بیشتر شود.
با این حال آقای جان‌ بس، سفیر ایالات متحده امریکا در کابل تأکید ورزید امریکا از تلاش ‌های شورای عالی صلح برای پیداکردن یک راه از بهر پایان دادن به خشونت ‌ها در افغانستان پشتیبانی می‌کند.
او همچنان افزود: امریکا کشور های همسایه‌ افغانستان و کشورهای دیگر را برای وادارساختن طالبان برای آغاز گفت‌ وگوهای مستقیم صلح با دولت افغانستان تشویق می‌کند.
گفتنیست در جریان این ملاقات، سفیر ایالات متحده امریکا یک بار دیگر بر ادامه همکاری های کشورش از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ ها تاکید کرد.

Comments are closed.