مقام های شورای عالی صلح با سفیر ایالات متحده امریکا ملاقات کردند

به اشتراک بگذارید

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و داکتر حبیبه سرابی معاون شورای عالی صلح بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۲۱ دلو۱۳۹۷ ) با آقای جان بس سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان دیدار کردند.
دو طرف در این نشست بر برقراری صلح و امنیت در افغانستان و همکاری همه جانبه کشورهای منطقه برای موفقیت پروسه صلح تاکید کردند.

نخست محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح ضمن استقبال از همکاری های هماهنگ و تسهیل کنندۀ امریکا در پروسه صلح افغانستان گفت: شورای عالی صلح از تلاش های هماهنگ هر کشوری برای تسهیل پروسه صلح افغانستان استقبال می‌کند، اما تاکید می نماید که پروسه صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ ها صورت می گیرد. وی همچنان از تلاش های ایالات متحده امریکا در فراهم آوری زمینه‌ی مذاکرات مستقیم دولت افغانستان با تحریک طالبان قدردانی نمود.
سپس داکتر حبیبه سرابی معاون شورای عالی صلح پروسه صلح را مهم خوانده، حفظ دستاورد های افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص دستاورد های سیاسی و حقوقی یک دهه گذشته زنان را مهم عنوان کرده، افزود که اگر این دستاوردها نادیده گرفته شود، افغانستان به صلح پایدار دست نخواهند یافت.
در ادامه این ملاقات آقای جان بس سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان صحبت نموده و تلاش‌های اخیر در پروسه صلح افغانستان را امیدوار کننده خوانده تاکید نمود سفارت امریکا در کابل تلاش‌هایش را برای تامین صلح در افغانستان به رهبری و مالکیت افغان ها شدت بخشیده‌ است. او همچنان افزود امریکا از دستاورد های دو دهه اخیر افغان ها حمایت می کند.

Comments are closed.