محمد عمر داوودزي با وزير خارجه جمهوري اسلامي ايران ملاقات نمود

به اشتراک بگذارید

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح كه به هدف جلب همكاري هاي عملي و هماهنگي ها بيشتر در پيوند به پروسه صلح به جمهوري اسلامي ايران سفر نموده است با جواد ظريف وزير خارجه آن كشور ملاقات نمود.

در این دیدار وزیر امورخارجه ايران ضمن تاكيد بر اهمیت صلح و ثبات در افغانستان اظهار داشت: ما همواره اعتقاد داریم که نظر نهایی در تمام امور را مردم افغانستان اعلام می کنند و به همین علت دولت افغانستان به عنوان نماینده مردم آن کشور تصمیم گیرنده است و ایران نیز همواره بدنبال کمک به دولت و ملت افغانستان است.
محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح نقش كشور هاي منطقه، به ويژه كشور جمهوري اسلامي ايران را در پروسه صلح كشور مهم عنوان كرده، بر هماهنگي هاي بيشتر در اين زمينه تاكيد نمود. با اين حال آقاي داوودزي در اين ملاقات در مورد برگزاري لويه جرگه مشورتي صلح و اهداف آن به جانب مقابل معلومات مفصل ارايه نمود.
گفتنيست آقاي داوودزي پس از ملاقات با وزير خارجه ايران با عباس عراقچي معاون سياسي وزارت خارجه جمهوري اسلامي ايران ديدار نموده و روي موضوعات ذي علاقه بحث و گفتگو نمودند.

قرار است آقای داوودزی فردا در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امورخارجه ایران سخنرانی کند و هم‌چنین دیداری با نمایندگان جامعه مهاجرین داشته باشد.

Comments are closed.