شورای عالی صلح از اعلام آتش بس مشروط حکومت ابراز پشتیبانی می کند

به اشتراک بگذارید

کابل – یکشنبه، ۲۸ اسد ۱۳۹۷

شورای عالی صلح با ابراز سپاس از رییس جمهوری اسلامی افغانستان بابت پذیرفتن صدای مردم افغانستان و تقاضای شورای عالی صلح و شورای سراسری علمای کشور، از اعلام دومین آتش بس مشروط مقام ریاست جمهوری برای روز های عید سعید اضحی حمایت نموده، ابراز امیدواری  می کند که این آتش بس زمینه گفتگوهای مستقیم صلح حکومت و طالبان مسلح افغان را میسر سازد.

به باور شورای عالی صلح این اعلام آتش بس یک گام نیک برای گسترش فضای اعتماد سازی در هر دو طرف تلقی شده و امیدواری برای آغاز گفتگو های رو در رو میان حکومت و تحریک طالبان به رهبری و حاکمیت افغانستان را فراهم کند.

این به همه هویداست، صدای واحد صلح طلبی مردم افغانستان بالآخره توسط علمای کرام جهان اسلام، امامین حرمین شریفین و تمامی کشورهای اسلامی، منطقه و جهان شنیده شد و احترام گردید. همه‌ی کشورها و به ویژه علمای جهان اسلام اعلان کردند تا برای صلح در افغانستان گام بردارند و تقاضا نمودند تا آتش بس دوامدار برای زمینه سازی مذاکرات صلح بین الافغانی مساعد گردد.

همزمان با این شورای عالی صلح از رهبری تحریک طالبان افغان می‌خواهد که از این فرصت استفاده کنند و با اعلان آتش‌بس دوامدار و احترام به صدای رسای مردم ما که همانا ختم جنگ و آمدن صلح با ثبات و سراسری در کشور میباشد آماده‌گی خویش را برای آغاز گفت‌وگوهای صلح به مالکیت افغانستان اعلان نمایند.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.