سکرترجنرال سازمان همکاریهای شانگهای صلح در افغانستان را به اقتصاد منطقه مفید و ممد خواند

به اشتراک بگذارید

ولادیمیر نوروف دبیر کل سازمان همکاریهای شانگهای در ملاقات که با محمد عمر داوودزی رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح داشت، بر علاوه موضوعات ذیعلاقه روی پروسه صلح افغانستان بحث و گفتگو نمودند.

آقای نوروف از همکاری های این سازمان و کشور متبوعش جمهوری ازبکستان در حمایت از برنامه های انکشافی افغانستان یاد آوری نمود. وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح افغانستان میان دولت و طالبان هرچه زودتر آغاز گردد تا صلح در افغانستان تامین گردد. وی با ابراز این مطلب، صلح در افغانستان را به اقتصاد منطقه مفید و ممد خواند.
آقای داوودزی از کمکهای سازمان همکاریهای شانگهای و جمهوری ازبکستان بابت حمایت دوامدار از برنامه های انکشافی افغانستان ابراز امتنان نموده در مورد پروسه صلح و دست آوردهای اخیر آن معلومات مفصل ارایه کرد. وی از سازمان همکاریهای شانگهای خواست تا بخاطر هماهنگ سازی و انسجام ابتکارات در سطح منطقه و اجماع منطقه یی برای صلح افغانستان از طریق این سازمان پروسه صلح افغانستان را همکاری نماید. محمد عمر داوودزی بر علاوه بحث روی پروسه صلح افغانستان، از ولادیمیر نوروف سکرترجنرال این سازمان خواست تا در سرعت بخشیدن روند عضویت کامل افغانستان در سازمان همکاریهای شانگهای توجه بیشتر نماید.
قابل ذکر است که سازمان همکاریهای شانگهای دارای ۸ عضو کامل و ۴ عضو ناظر میباشد که افغانستان اکنون در اعضای ناظر این سازمان قرار دارد.

برچسب‌ها

Comments are closed.