سفر هیئت عالی رتبه شورای عالی صلح به ایالت آچی اندونیزیا

به اشتراک بگذارید

جهت کسب تجارب از کشور اندونیزیا هیئت عالی رتبه شورای عالی صلح به رهبری محترم حاجی دین محمد معاون شورای عالی صلح وبا اشتراک معاونین و اعضای هیئت معیتی شان مورخ ۲ قوس سال جاری به ایالت آچی کشور اندونیزیا سفر نمود.
تحریک آزادی خواهی آچی که سالیان متمادی با حکومت اندونیزیا بر سر موارد مختلف مخالفتهای مسلحانه داشت و بعد از بمیان آمدن سونامی در سال ۲۰۰۵ میلادی با دولت اندونیزیا صلح نمود و تاحال در فضای امن با هم زندګی مسالمت امیز را به پیش میبرد.
نماینده والی آچی به هیئت مذکور خوش آمدید ګفت و امادګی مردم خویشرا در راه رسیدن به صلح پایدار به جانب افعانی اطمینان داد.
سپس محترم حاجی دین محمد معاون شورای عالی صلح سخنرانی همه جانبه نموده از پذیرایی فوق العاده شان اظهار امتنان img hpc officials trip indonesia achi meeting aqrab qaws 2 2نموده، افزود که هدف از سفر ما به ولایت آچی اندونیزیا این است تا از تجارب و موفقیت های شما در امر تأمین صلح استفاده اعظمی نماییم. وی علاوه نمود که شورای عالی صلح جهت تامین صلح و ثبات دایمی در افغانستان بمیان آمده و دراین راستا قربانی های زیادی را متحمل شده است. معاون شورای عالی صلح ګفت: ما دستاورد های نیز داریم که از جمله میتوان پیوستن حزب اسلامی به روند صلح را یاد آور شویم. ما پیهم سعی میورزیم تا زمینه پیشرفت صلح امیز را برای هموطنان خویش مساعد نماییم.
هیئت مذکور بعد از ادای نماز جمعه در مسجد عمان در ولایت آچی با علماء و طیف های مختلف جامعه آچی ملاقاتهای همه جانبه نموده و سپس به جاکارتا عودت نمود.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.