دیدار محمد عمر داوودزی با تادامیچی یاماموتو

به اشتراک بگذارید

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح با تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه‌ی سرمنشی سازمان ملل در کابل، ملاقات نمود.

در این دیدار كه روز شنبه 11 حوت ١٣٩٧ در دفتر کاری آقای داوودزی صورت گرفت دو طرف در مورد روند صلح، برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، روی نقش سازمان ملل و اهمیت آن در پروسه صلح بحث نمودند.

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح از همکاری های سازمان ملل متحد با افغانستان، اظهار قدردانی نموده و بر توسعه و گسترش این همکاری ها در عرصه های مختلف به ویژه روند صلح تأکید کرد. وی همچنان از فضای مساعدی که در سطح ملی و بین المللی برای صلح افغانستان به وجود آمده، اظهار خوش بینی نموده، خاطر نشان ساخت که این روند به همکاری بیشتر کشورهای منطقه نیازمند است.

از سوی هم آقای تادامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان از دوام همکاری این سازمان با افغانستان، به ویژه در زمینه صلح، اطمینان داده و اظهار داشت که پروسه صلح افغانستان یکی از اولویت های مهم برای افغانستان، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی شمرده می شود.

نماینده خاص سرمنشی ملل متحد، تلاش های شورای عالی صلح را قابل قدر دانسته و بر حمایتش از این تلاش ها، تأکید کرد.

وی همچنان اظهار داشت که دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل تلاش می نماید تا در هماهنگی با شورای عالی صلح در تسهیل روند صلح افغانستان همکاری نماید.

Comments are closed.