حمایت علمای بادغیس از پروسه صلح

به اشتراک بگذارید

بمنظور گرامیداشت از ماه مبارک رمضان و رسانیدن پیام صلح از طریق علماء به مردم، به تأریخ ۱۹ جوزای سال روان همایش وسیعی از طرف شورای علمای ولایت بادغیس در آن ولایت دایر کردید.
محفل که با اشتراک معاون و اعضای شورای علمای بادغیس، رئیس ارشاد حج و اوقاف آن ولایت، ملا امامان مساجد مرکز و ولسوالی ها و فعالان مدنی تدویر یافته بود، با تلاوت آیۀ متبرکۀ قرآن عظیم الشأن آغاز گردید سپس الحاج عبدالحلیم شیخ الاسلامی، رئیس ارشاد، حج و اوقاف ولایت بادغیس در مورد ارزش صلح از نظر دین مبین اسلام صحبت نموده گفت:
صلح و امنیت در جامعه یک ضرورت اساسی بوده و انجام دادن مسؤولیت هایی که دین مقدس اسلام به دوش ما علماء واگذار نموده است، بدون موجودیت صلح، بصورت باید و شاید ناممکن میباشد. بنابرین از تمام ملا امامان و خطبای مساجد در سطح مرکز و ولسوالی ها تقاضا میکنیم تا بمنظور رسانیدن فریاد صلحخواهی مردم به آنانی که ارزشمندی صلح و اخوت اسلامی را نمیدانند، ازهیچ گونه سعی و تلاش دریغ نورزند، تا به امید خداوند بزرگ و به برکت ماه مبارک رمضان شاهد بر قراری صلح و ثبات دایمی درکشور خود باشیم.
دراخیر جلسه پیام صلح که بمناسبت ماه مبارک رمضان ترتیب گردیده بود، توسط یکتن ازعلمای کرام قرائت گردید. جلسه با قرائت دعائیه توسط الحاج مولوی سید حامد به پایان رسید.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.