حمایت از فتوا های صلح و آتش بس در فراه

به اشتراک بگذارید

بزرگان قومی، علماء، فعالان جامعۀ مدنی، جوانان، زنان و صدها تن از اهالی ولایت فراه روز ۱۵ اسد ۱۳۹۷ در یک ګردهم آیی وسیع که در مسجد مقام ولایت فراه تدویر یافته بود، حمایت شان را از فیصله ها و فتوا های علمای کشور و جهان اسلام در مورد ختم جنگ و آتش بس در افغانستان ابراز نمودند.
محفل با تلاوت قرآن عظیم الشأن آغاز یافت، بعداً الحاج مولوی ضیاء الدین آخند زاده رئیس کمیتۀ صلح ولایتی فراه اعلامیۀ علمای کرام در مکۀ مکرمه را قرات نمود، سپس فتوای صادر شده توسط علمای جید افغانستان توسط مولوی سید محمد افکاری قرائت گردید و متعاقباً مولوی عبدالقادر خطبه ها و سخنرانی های امامان حرمین و شریفین را به خوانش گرفت.
همچنان درین محفل مولوی سید امیر جان آغا و شیخ الحدیث مولوی میراحمد دو تن از عالمان دین، نقیب الله نیکمل نمایندۀ جوانان، حاجی خیر محمد متنفذ قوم و خانم کبرا اعظمی نمایندۀ زنان در صحبت خود متذکر شدند که ادامۀ جنگ جز تباهی و ویرانی  چیز دیگری را به بار نمی آورد و به رویت فتوا ها، اعلامیه ها و خطبه های امامان مکۀ مکرمه، جنگ و خونریزی را در کشور اسلامی ما حرام دانسته و عاملان آن را در روز قیامت گناهکار خواندند.
در اخیر همایش بریالی غفاری پیشنهادات و تقاضا های مردم  را به نماینده گی از حاضرین محفل قرائت نمود.  گردهم آیی  با دعای خیر برای صلح و سعادت مردم افغانستان پایان یافت.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.