حمایت از صلح در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ

به اشتراک بگذارید

جلسۀ مشورتی کمیتۀ صلح ولایتی بلخ به هدفت کمپاین برای صلح با حضور ۲۰۰ تن از اشتراک کننده گان اعم از جوانان و زنان شامل فعالین مدنی، استادان و شاگردان معارف ولسوالی دهدادی ولایت بلخ  روز ۶ سرطان درهوتل قصرنوین  ولسوالی دهدادی ولایت بلخ برگزار شد.
 در آغاز محفل آیاتی از کلام الله  مجید تلاوت گردید، سپس امان الله عزیزی رئیس کمیتۀ صلح ولایتی بلخ در بارۀ تحولات اخیر صلح و نقش شورای عالی صلح به تفصیل صحبت نموده، پیشنهادات صلح دولت را یگانه فرصت مناسب برای افغان ها  خواند تا از این طریق به تمام خواسته های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کلتوری خود نایل آیند. وی از تمام اشتراک کننده گان خواست که کمپاین صلح را در کشور سراسری گردانند تا صدای برحق صلح خواهی به گوش تک تک مردم برسد. وی افزود که آتش بس سه روزه در ایام عید سعید فطر به استقبال گرم تمام اقشار جامعه مواجه شد و به تمام جهانیان ثابت گردید که افغان ها بخاطر صلح از هیچ نوع تلاش دریغ نمیکنند.
همچنان درین همایش محترمه محبوبه سادات عضو کمیۀ صلح ولایتی بلخ در مورد نقش زنان در روند صلح و تلاش آنها در این کمپاین مقدس صحبت نموده از اشتراک کننده گان خواست تا صدای صلح را به گوش هم وطنان ما بخصوص خانم ها برسانند تا باشد که به کمک و یاری خداوند بزرگ از مصیبت جنگ و بدبختی نجات یابیم.
همچنان درین همایش محترم عبدالله انوری  یک تن ازمعلمین ولسوالی دهدادی، محترمه زهره امرخیل  یکی ازفعالان جامعۀ مدنی ولسوالی دهدادی و محترم صادق ناصری یک تن از جوانان ولسوالی دهدادی، هر کدام بالنوبه در رابطه به موضوع صحبت های مفصل و همه جانبه نموده از حاضرین خواستند تا صدای صلح خواهی را جهت جلب حمایت کامل مردم به گوش تمام اقشار جامعه برسانند.
 محفل با قرائت دعائیه توسط محترم قاری فضل الرحمن یک تن ازعالمان دین در ولسوالی دهدادی به پایان رسید.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.