حل منازعۀ قومی در فاریاب

به اشتراک بگذارید

منازعۀ قومیی که از مدتی به اینطرف بین دو خانواده در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب بوجود آمده بود با میانجیگری کمیتۀ صلح ولایتی فاریاب حل و فصل گردید.
در محفلی که به این مناسبت روز ۵ جوزا از طرف کمیتۀ صلح ولایتی فاریاب در شهر میمنه برگزار شده بود هیئت رهبری آن کمیتۀ، بزرگان و موسفیدان قریۀ گرزیوان ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب اشتراک ورزیده بودند.
در آغاز محفل آیاتی از قرآن عظیم الشأن تلاوت گردید سپس الحاج مولوی اسد الله جمالی رئیس کمیتۀ صلح ولایتی فاریاب از طرفین منازعه بخاطر آنکه دعوت کمیتۀ صلح را برای آشتی بین هم پذیرفته اند اظهار امتنان نمود و متکی به آیات متبرکۀ قران کریم که  راجع به فضایل صلح وآشتی نازل شده است، هردوجانب را به خویشتن داری و گذشت دعوت نموده از آنان خواست تا از انتقامگیری خود داری کنند و یکدیگر را مورد عفو قرار دهند.
بعداً هر یک از طرفین دعوا روی اختلافات وخصومت های دیرینۀ ذات البینی شان که منجر به قتل افراد و خسارات مالی جانبین شده بود بحث و تبادل نظرنموده، از رهبری کمیتۀ صلح ولایتی خواستند تا راه حل منطقی را برای آنان جستجو نمایند.
img faryab folks dispute resolution jawza 5 2در نتجه با پادرمیانی و مشورۀ رئیس واعضای کمیتۀ صلح ولایتی، جانبین قضیه به حل و فصل اختلافات شان توافق نمودند و بخاطرجلوگیری از بروز مشکلات آینده، قطعنامۀ دو ماده یی  را به تصویب رسانیدند که با تطبیق آن، اختلافات دو خانواده کاملاً مرفوع میگردد.
درپایان این نشست نماینده گان هردوجانب با هم آشتی نموده و یکدیگررا در آغوش گرفتند.
 نشست با دعای خیر خاتمه یافت.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.