جنگ بس است، ما صلح می خواهیم

به اشتراک بگذارید

روز پنجشنه  ۲۱ سرطان  سال جاری محفل بزرگ تحت نام ” جنگ بس است، ما صلح میخواهیم ” به ابتکار دفتر حمایت مردمی و با هماهنگی کمیته صلح ولایتی غور، به اشتراک ۳۵۰ نفر اعم از مسوولین دولتی و غیر دولتی، علما، بزرگان قومی، جوانان، ورزش کاران و شاگردان مکاتب ، در تالار کنفرانس های مقام این ولایت بر گزار گردید.
ابتداء محفل با تلاوت آیاتی از کلام الهی آغاز گردید ، سپس، غلام ناصر خاضع والی غور ، الحاج کمال الدین مودودی رئیس کمیته صلح ولایتی ، نماینده شورای ولایتی ، نماینده شورای علما ، نماینده خانم ها و نماینده جوانان  هریک پیرا مون صلح و ارزش های آن از دید گاه دین مبین اسلام، صحبت نموده ، نفرت و انزجار خویش را نسبت به جنگ جاری در کشور بیان داشتند. ایشان از طالبان خواستند که از جنگ و برادر کشی دست کشیده به روند صلح یکجا شوند تا هموطنان عزیزما، بتوانند در کنار هم زندگی آرام و آبرو مندانهء داشته باشند.
کمال الدین مودودی رئیس کمیته صلح ولایتی غور ، از کشور دوست عربستان سعودی بابت برگزاری کنفرانس علمای جهان img tribal elders youth civil campaign saratan 21 2اسلام  پیرامون صلح و ثبات افغانستان  و حضور علمای جهان اسلام در کنفرانس مذکور ابراز سپاس و قدر دانی نموده ، به اشتراک کننده گان جلسه خاطر نشان ساخت که کشور های منطقه ، جهان و بخصوص کشور های اسلامی جنگ جاری در افغانستان را نا روا خوانده و از پروسه صلح حمایت شان را ابراز نمودند.
در اخیر مجلس ، شاگردان مکاتب با سرودن ترانه به حمایت صلح و اجرای پارچه های  تمثیلی از صحنه های دلخراش جنگ و به آغوش کشیدن سربازان و طالبان به رسم صلح و آشتی، به نمایش گذاشته شد.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.