جلسه فوق العاده مجمع عمومی شورای عالی صلح تدویر گردید

به اشتراک بگذارید

۲۷ جوزای ۱۳۹۷

مجلس فوق العاده مجمع عمومی شورای عالی صلح به ریاست استاد محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح و به اشتراک داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای پروسه صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی، معاونین و اعضاء شورای عالی صلح تدویر گردید.
جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن عظیم الشان توسط مولوی شفیع الله نورستانی عضو شورای عالی صلح آغاز گردیده و بعد از آن رئیس شورای عالی صلح ضمن ابراز تبریکی عید سعید فطر از اعلام آتش بس میان تحریک طالبان و حکومت وحدت ملی سپاسگذاری و حمایت نمود.
استاد خلیلی اعلام اتش بس اخیر را در تاریخ کشور بی پیشینه خوانده از رهبران تحریک طالبان خواست با توجه به تقاضای مردم آتش بس را تمدید و مذاکرات بین الافغانی را آغاز نمایند.
در ادامه جلسه فوق العاده داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی افزود امتیاز اعلام اتش بس اخیر میان حکومت و تحریک طالبان به مردم شریف img kabul hpc grand assembly jawza 27 2افغانستان تعلق دارد و این اتش بس خواست همه ملت بزرگ افغانستان است.  
داکتر خپلواک اعلام اتش بس اخیر را یک گام نیک برای اعتماد سازی در هر دو طرف خوانده، ابراز امیدواری کرد تا این آتش بس زمینه را برای مذاکرات رو در رو میان حکومت و تحریک طالبان به رهبری و حاکمیت افغانستان فراهم سازد.
در اخیر مجلس  داکتر حبیبه سرابی معاون شورای عالی صلح به نمایندگی از زنان افغانستان از اعلام اتش بس حمایت نموده و این اتش بس را نوید برای صلح پایدار خواند.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.