جلالتمآب حامد کرزی: تأمین صلح در کشور منوط به قطع مداخلات بیگانه گان است

به اشتراک بگذارید

به سلسلۀ نشست ها و دیدار با رهبران احزاب سیاسی و شخصیت های جهادی و ملی تأثیر گذار بر پروسۀ صلح، روز دوشنبه مؤرخ ۱۵ عقرب سال روان محترم  استاد محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح در حالیکه معاونین و شماری از اعضای شورای عالی صلح با ایشان همراه بودند، با جلالتمآب حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور در منزل شان ملاقات بعمل آوردند.
درین نشست که محترم داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای پروسۀ صلح و نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور سیاسی نیز حضور داشتند، ابتداء محترم استاد خلیلی بخاطر فرصت یافتن این ملاقات ابراز امتنان نموده، از نقش محترم کرزی و خدمات شان طی سالهایی که زعامت کشور را بعهده داشتند، با قدردانی یاد آوری نمودند. ایشان متذکر شدند که شورای عالی صلح بر مبنای ستراتیژی جدید خویش از نظریات و مشوره های ارزشمند شخصیت ها و احزاب سیاسی کشور در فعالیتهای جاری پروسۀ صلح استفاده می نماید و از محترم کرزی نیز خواستند تا جهت رسیدن به صلح مستدام در کشور از رهنمایی ها و مشوره های ارزندۀ شان شورای عالی صلح را مستفید سازند.
img kabul hpc officials meeting hamed karzai aqrab 15 2رئیس شورای عالی صلح همچنان افزودند که ما از هر اقدامی که به نفع صلح و ثبات در کشور باشد حمایت میکنیم و همواره طرفدار یک صلح با عزت هستیم؛ صلحی که در آن افغانها ذیدخل باشند؛ زیرا صلح از مجرا های خارجی تأمین نمیگردد.
سپس جلالتمآب حامد کرزی  ضمن ابراز خیرمقدم به هیئت مهمان، از فعالیتهای اخیر شورای عالی صلح ابراز خوشنودی نموده و آماده گی خویش را بخاطر بهبود بخشیدن هرچه بیشتر پروسۀ صلح اظهار داشتند.
رئیس جمهور پشین در ادامۀ سخنان شان افزودند که صلح یک ضرورت و نیاز مردم افغانستان بوده و تأمین صلح پایدار در کشور، منوط به قطع مداخلات بیگانه گان است. ایشان تأکید ورزیدند که ما باید در تمام امور اختیار را بدست خود بگیریم و برای تحکیم صلح باید حاکمیت ملی خود را تثبیت کنیم.
همچنان طی این ملاقات محترم داکتر محمد اکرم خپلواک، محترم مولوی قلم الدین و محترمه ماری اکرمی هریک در رابطه به موضوعات مورد بحث این نشست صحبت های همه جانبه  نمودند. ملاقات با دعای خیر پایات یافت.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.