اعلامیه مطبوعاتی شورای عالی صلح

به اشتراک بگذارید

چهار شنبه، ۱۵ قوس ۱۳۹۶
کابل ـ افغانستان
استاد محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح، داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای پروسه صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در آمور سیاسی و معاونین شورای عالی صلح  امروز چهار شنبه  مورخ ۱۵ قوس سال جاری  در یک کنفرانس مطبوعاتی حضور یافتند و گزارش خویش را  در مورد سفر هیئت عالی رتبه شورای عالی صلح به کشور اندونیزیا ، کارکردها و پلانهای آینده  این شورا با رسانه ها شریک ساختند .
رئیس شورای عالی صلح  سفر اخیر رهبری شورای عالی صلح به اندونیزیا را مثبت ارزیابی نموده ګفت : اندونیزیا منحیث برزگترین کشور اسلامی میتواند در ختم جنگ و برقراری صلح در افغانستان نقش مهم را ایفا نماید .
img kabul indonesia trip press conference qaws 15 2استاد خلیلی از رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، علماء و مردم اندونیزیا بخاطر تعهدات شان در مورد برگزاری کنفرانس علمای اسلام و ایجاد اجماع منطقوی جهت ختم جنگ و برقراری صلح ابراز  تشکری نمود.
در جریان این کنفرانس داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای پروسه صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در آمور سیاسی سخنرانی نموده افزود : استراتیژی شورای عالی صلح بعد از مشوره با اقشار و طیفهای مختلف جامعه، از راه برګزاری نشستهای متعددی در مرکز و ولایات، تکمیل و در مرحله اجرا قرار دارد. داکتر خپلواک اعلام داشت که بزودی کنفرانسهای بزرگ علماء، بزرگان سیاسی و جهادی، اعضای جامعه مدنی، بزرگان قومی و خانمها برگزار خواهد گردید.
img kabul indonesia trip press conference qaws 15 3اقای خپلواک یک بار دیگر به نمایندگی از حکومت و شورای عالی صلح از طالبان خواست تا با باز نمودن دفتر در کابل و یا هر میکانیزم وساطت که آنها به آن باور داشته باشند زمینه ی گفتگو و مذاکره برای برقراری صلح با عزت مساعد سازند. کنفرانس با جوابات به سوالات خبرنگاران پایان یافت .

img kabul indonesia trip press conference qaws 15 4

img kabul indonesia trip press conference qaws 15 5

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.