اعلامیه شورای عالی صلح بمناسبت حلول ماه مبارک رمضان

به اشتراک بگذارید
  1. دوشنبه ۱۶ ثور ۱۳۹۸

شورای عالی صلح افغانستان ضمن تقدیم تمنیات، حلول ماه مبارک رمضان را به کافه ملت مسلمان افغانستان تبریک عرض میدارد. این شورا از تمام مردم افغانستان میطلبد تا برای تامین صلح و تحکیم آن کوششهای شان در سطوح مختلف چون ولسوالیها و اکناف کشور ادامه دهند.
این به همه هویداست که پروسه صلح به مالکیت و رهبری افغانستان مورد تائید تمامی حامیان پروسه صلح بوده و اخیراَ لویه جرگه مشورتی صلح که در آن ۳۲۰۰ تن به نماینده گی از همه افغانستان اشتراک نموده بودند در این مورد تاکید نمود.
شورای عالی صلح افغانستان ضمن استقبال از تصامیم مشورتی لویه جرگه مشورتی صلح ۹-۱۳ ثور ۱۳۹۸ شهر کابل، از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و تحریک طالبان افغانستان می خواهد تا صدای مردم افغانستان برای صلح را لبیک گفته و برای نمایش حسن نیت و آغاز مرحله ی جدید در پروسه صلح افغانستان،‌ زندانیان هر دو طرف را با ایجاد یک کمیسیون مشترک بررسی و رهایی زندانیان مشخص نموده و در رهایی آنها اقدام نمایند.
همچنان،‌ شورای عالی صلح از دولت و طالبان میخواهد تا برای ایجاد فضای اعتماد سازی و بستر سازی برای آغاز مذاکرات صلح مستقیم و رسمی میان دولت افغانستان و تحریک طالبان،‌ آتش بس دوامدار را از آغاز ماه مبارک رمضان اعلان نمایند. بدون شک،‌ این آتش بس منجر به ایجاد فضای اعتماد سازی در سطوح مختلف شده و راه را برای یک صلح پایدار و مستحکم که همه ملت بزرگ افغانستان تشنه ی آن اند،‌ هموار مینماید.
شورای عالی صلح یکبار دیگر ماه مبارک رمضان را به همه تبریک گفته، از تلاشهای مردمی برای تسریع بخشیدن صلح که یک ضرورت مهم میباشد،‌ حمایت خویش را اعلان داشته تقاضا میدارد تا ملت بزرگ افغانستان در این مطقع حساس تاریخی که در پروسه صلح ایجاد شده است،‌ جد و جهد منسجم خویش را بیشتر سازند.

Comments are closed.