استاد سیاف: صلح یگانه وسیلۀ شکست جنگ است

به اشتراک بگذارید

به ادامه جلسات مشورتی شورای عالی صلح با بزرګان و جریانهای سیاسی، جهادی و ملی جهت تقویت اجماع ملی برای تامین صلح، محترم استاد محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح در حالیکه معاونین، رئیس دارالانشاء و برخی از اعضای شورای علی صلح با ایشان همراه بودند، قبل از ظهر امروز ۱۰ عقرب سال روان با پروفیسور استاد عبد رب الرسول سیاف رئیس حزب دعوت اسلامی، از مؤسسین شورای حراست و ثبات و شخصیت جهادی کشور با حضور عده ای از اعضای رهبری شورای حراست و ثبات، در منزل شان واقع پغمان دیدار و ملاقات بعمل آورند.
نشست با تلاوت آیات متبرکۀ کلام الهی توسط مولوی پیر محمد روحانی عضو شورای عالی img kabul hpc officials meeting ustad sayaf aqrab 10 2صلح آغاز یافت سپس محترم استاد محمدکریم خلیلی ابتداء در مورد اقدامات اخیر شورای عالی صلح در زمینه های مختلف صحبت همه جانبه نموده متذکر شدند که بر اساس استراتیژی جدید شورای عالی صلح قرار است نقش و حضور ملموس رهبران معظم جهادی، شخصیت های محترم سیاسی و بزرگان و معززین کشور در پروسۀ صلح عملاً  تمرکز یابد که هدف از دیدار برادران حاضر با جناب شما و اعضای محترم شورای حراست و ثبات، تشریک مساعی همۀ ما در راستای تأمین صلح و ثبات در کشور است. رئیس شورای عالی صلح نقش پروفیسور استاد سیاف را در جهت برآورده شدن خواست های استراتیژی جدید صلح مؤثر و ارزنده خوانده اظهار آرزومندی نمودند که از مشوره های سودمند خویش بخاطر تحقق برنامه های صلح، شورای عالی صلح را یاری رسانند.
بعداً محترم پروفیسور استاد سیاف حضور مهمانان را خیرمقدم گفته، طی صحبت عالمانۀ خویش به کارکرد های اخیر شورای عالی صلح اشاره نموده گفتند که ابتکارات اخیر شما روند صلح را غنی می سازد. ایشان به ادامه افزودند که جنگ از طریق جنگ هیچگاهی خاتمه نمی یابد بلکه یگانه وسیلۀ شکست جنگ صلح است و فعلاً فرصت های خوبی نسبت به سالهای گذشته برای رسیدن به صلح موجود است. ایشان در مورد کشانیدن مخالفین مسلح به میز مذاکره گفتند که باید با حامیان img kabul hpc officials meeting ustad sayaf aqrab 10 3آنان تماس ها و مذاکرات صورت گیرد و  صلاحیت این کار باید به شورای عالی صلح سپرده شود. محترم استاد سیاف در اخیر صحبت خود از فعالیتهای شورای حراست وثبات به نفع صلح نیز یاد آور شده تأکید ورزیدند که فعالیتهای صلح باید طوری انسجام یابد تا همه جوانب ذیدخل مشترکاً درین پروسه به یک طرح واحد دست یابند.
متعاقباً محترم داکتر محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای پروسۀ صلح و نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور سیاسی طی صحبتی گفتند که میکانیزم مشوره با احزاب و جریانات سیاسی و شریک ساختن هر گونه معلومات با آنان در مورد صلح به شدت img kabul hpc officials meeting ustad sayaf aqrab 10 4جریان دارد. ایشان علاوه نمودند که رهبری شورای عالی صلح تلاش می نمایند تا از فرصت های موجود برای تحقق صلح استفادۀ اعظمی نمایند تا در کشور ما یک صلح پایدار استقرار یابد. محترم خپلواک گفتند شورای عالی صلح در نظر دارد که یک نشست مشترک را دایر نماید که در آن شورای حراست و ثبات، حزب اسلامی، جمعیت اسلامی و شورای عالی احزاب جهادی و ملی حضور داشته باشند، که در پهلوی ارایه نظریات مشترکا  مخالفین مسلح به مذاکره بین الافغانی فراخوانده شوند.
همچنان درین ملاقات محترم حاجی دین محمد و محترم محمد عمر داودزی نیز در رابطه به صلح و نقش رهبران جهادی و شخصیت های سیاسی در روند صلح به تفصیل صحبت نمودند. ملاقات حوالی ظهر با دعای خیر پایان یافت.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.