ارباب گل احمد با پروسه صلح در هرات پیوست

به اشتراک بگذارید

بتاریخ ۲۳ قوس سال روان یک گروپ ۱۰ نفری از مخالفین مسلح به سر گروپی ارباب گل احمد، با سلاح دست داشته خود، با پروسه صلح در ولایت هرات پیوست.
قبلاً این گروپ در ولسوالی های ادرسکن و فارسی ولایت هرات فعالیت داشتند که به اساس تلاش های کمیته صلح ولایت هرات با برنامه صلح، مصالحه ملی و بازگشت به زنده گی مسالمت آمیز پیوستند.

در محفلی که به همین مناسبت در ولایت هرات تدویر یافته بود، دوکتور داود شاه صبا والی هرات از پیوستن این گروپ تقدیر به عمل آورد و گفت  که از چندین سال بدینسو این گروپ در مناطق مختلف ولسوالی ادرسکن فعالیت داشت و اینک با کار مشترک و هماهنگی که بین کمیته صلح ولایتی،  بزرگان و محاسن سفیدان منطقه صورت گرفت ارباب گل احمد سرگروپ این گروه با افرادش تصمیم به دست کشیدن از خشونت گرفتند و با درک حقانیت پروسه صلح و برای آبادی وطن خویش به جامعه خود بازگشتند.
در این محفل مولوی غلام سرور رئیس کمیته صلح ولایت هرات از پیوستن این گروپ استقبال نموده گفت که مسؤولین ولایتی تمام تلاش های خود را جهت رفع مشکلات محیطی خصوصاً بیکاری و فقر در این ولسوالی ها با تطبیق پروژه های انکشافی به خرج خواهد داد.

قابل ذکر است که تا بحال بیشتر از ۲۶۰ تن از مخالفین مسلح با پروسه صلح در ولایت هرات، از آغاز برنامه صلح، با برنامه صلح پیوسته اند.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.