آغاز مکاتب با آرزوی صلح در فاریاب بغلان

به اشتراک بگذارید

زنگ مکاتب ولایات فاریاب وبغلان برای آغاز سال تعلمی ۱۳۹۷ با آرزوی صلح سراسری در کشور نواخته شد.
در محفلی که به این مناسبت به تأریخ ۴ حمل ۱۳۹۷ به اشتراک عبدالمقیم راسخ معاون مقام ولایت فاریاب، الحاج مولوی اسد الله جمالی رئیس کمیتۀ صلح ولایتی، اعضای شورای ولایتی ، علماء، استادان و منسوبین معارف فاریاب و برخی از مسؤولین دولتی آن ولایت اشتراک داشتند، ابتداء آیاتی ازکلام الله مجید تلاوت و سپس سرود ملی کشورپخش گردید بعداً پیام وزیرمعارف افغانستان بمناسبت آغازسال جدید تعلیمی توسط عزت الله  خوشبین سرپرست ریاست معارف فاریاب قرائت گردید. در پیام ابراز آرزومندی گردیده است تا سال ۱۳۹۷ خورشیدی برای مردم افغانستان سال صلح و آرامش باشد تا کودکان و نو جوانان ما در پرتو صلح به آموزش و تحصیل خود بپردازند و کشور را به شاهراه ترقی سوق دهند.
همچنان در این همایش معاون مقام ولایت فاریاب، رئیس کمیتۀ صلح آن ولایت و شمار دیگری از سخنرانان  ضمن توضیح در مورد اهمیت علم ودانش از دید گاه اسلام، جهل و بیسوادی را عامل اساسی جنگ وخشونت خوانده، ازاستادان img faryab school start with peace hamal 4 1معارف خواستند تا بخاطر تربیۀ سالم اولاد وطن با روحیۀ صلح پروری ونفرت ازجنگ وخشونت تلاش نمایند. محفل با دعای خیر برای صلح و ترقی افغانستان پایان یافت.
طبق یک گزارش دیگر در محفل مشابهی که به همین مناسبت روز ۵ حمل در ولایت بغلان با اشتراک والی آن ولایت، مسؤولین معارف، نماینده گان شورای ملی وشورای ولایتی، فعالان جامعۀ مدنی و استادان مکاتب تدویر یافته بود، سخنرانان صلح و تعلیم و تربیه لازم و ملزوم یکدیگر خوانده، ازمردم خواستند تا در تحکیم صلح و ثبات با دولت همکاری نموده و فرزندان خود را شامل مکتب سازند.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.